Berlusconiho advokát dostal čtyři a půl roku

Řím - Bývalého britského advokáta italského premiéra Silvia Berlusconiho Davida Millse dnes milánský soud poslal na čtyři a půl roku do vězení za braní úplatků a křivé svědectví. Jeho mandant Berlusconi mu v roce 1997 dal v přepočtu přes 14 milionů korun a Mills potom křivě svědčil ve dvou kauzách, v nichž figurovala Berlusconiho společnost Fininvest. Italský premiér to ale popírá.

Právní zástupce odsouzeného řekl, že rozsudek odporuje veškeré logice, a ohlásil, že se odvolá. Mills, který je specializovaný na otevírání účtů v takzvaných daňových rájích, nejprve přijetí peněz od Berlusconiho přiznal, později řekl, že mu je dal italský loďař Diego Anastasio.

Proces proti samotnému Berlusconimu byl v říjnu pozastavený na základě zákona o imunitě, který sám prosadil. O platnosti zákona, který mu prozatím umožňuje vyhýbat se soudu, teď rozhoduje italský ústavní soud.

/*json*/{"map":{"lat":45.463671,"lng":9.188126,"zoom":11,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/