Kromě šestašedesátiletého Milutinoviče stanuli před haagským tribunálem také bývalý místopředseda srbské vlády Nikola Šainović, bývalý náčelník generálního štábu jugoslávské armády Dragoljub Ojdanić, generálové Nebojša Pavković a Vladimir Lazarević a někdejší šéf srbské tajné služby Sreten Lukić. Všichni svá obvinění odmítli.
Šainoviče poslal tribunál na 22 let do vězení, Ojdanić dostal 15letý trest, Pavković 22 let, Lazarević 15 let a Lukić 22 let vězení.
Milan Milutinović se stal hlavou Srbska v roce 1997 a až do 29. prosince 2002 ho chránila imunita. Spolu s pěti dalšími srbskými činiteli byl soudně stíhán za to, že společně s bývalým jugoslávským prezidentem, již zesnulým Slobodanem Miloševičem rozpoutali rozsáhlou kampaň s cílem vypudit na 800 000 Albánců z tehdejší srbské provincie Kosovo.
Milan Milutinović
* 19. prosince 1942 (Bělehrad)
- Vystudoval práva na Bělehradské univerzitě, kde byl jeho spolužákem Milošević.
- Politickou kariéru zahájil vstupem do mládežnické organizace Svazu komunistů Jugoslávie. V roce 1969 byl zvolen poslancem jugoslávského a později srbského parlamentu. V roce 1999 byl jmenován jugoslávským ministrem zahraničí.
- 1997 až 2002: Prezidentem Srbska, ve funkci nahradil Slobodana Miloševiče, který se v roce 1997 stal prezidentem srbsko-černohorské Jugoslávské svazové republiky
- prosinec 1997: Milutinović označil jihosrbskou provincii Kosovo za „Jeruzalém všech Srbů, kteří se nikdy nestanou menšinou ve své vlastní zemi“.
- 1999: Podílel na jednáních o budoucnosti Kosova, která se konala ve Francii. Krach jednání posléze vedl k leteckým úderům NATO, po nichž se srbské jednotky z Kosova stáhly.
- Před ICTY byl v souvislosti s postupem jugoslávských ozbrojených sil v Kosovu obžalován z podílu na deportacích civilistů, ze zločinů proti lidskosti a z podílu na vraždách. Zatykač na Milutinoviče byl ICTY vydán v květnu 1999. V lednu 2003 dobrovolně odletěl do Haagu.