Havárii nákladního letadla v Tokiu nikdo nepřežil

Tokio - Oba američtí piloti zahynuli při havárii nákladního letadla přepravní společnosti FedEx na tokijském mezinárodním letišti Narita. Stroj přistával v silném větru, po dopadu na plochu poskočil, naklonil se na levé křídlo a vzápětí vybuchl a vzplanul. Hasičům trvalo přes půl hodiny, než plameny zlikvidovali. Narita je po Hanedě druhým nejvytíženějším letištěm v Japonsku, leží asi 60 kilometrů východně od centra Tokia. Letadlo sem přiletělo z čínského Kuang-čou.

Záchranářům se podařilo z trosek hořícího letadla oba piloty vyprostit, ti ale byli v kritickém stavu. Později v nemocnici svým zraněním podlehli. Kvůli havárii byla uzavřena nejdelší přistávací dráha letiště. Všechny očekávané přílety byly odkloněny na tokijské letiště Haneda, další do Nagoje a Kansai nedaleko Ósaky. Zastaveno bylo také odbavování cestujících zhruba desítky letů.

Japonská meteorologická služba varovala před bouří v oblasti, do níž spadá i Narita. Silné vichry a turbulence byly příčinou také jiných nedávných nehod na témže letišti. Minulý měsíc utrpělo zranění pět desítek cestujících a posádka filipínského letadla, které se dostalo při přistávacím manévru do prudké turbulence.

/*json*/{"map":{"lat":35.7756252339,"lng":140.388665199,"zoom":15,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Při havárii nákladního letadla přepravní společnosti FedEx na tokijském mezinárodním letišti Narita zahynuli oba piloti.
Zdroj: AP
Autor: ČTK