Bývalá česká modelka obviněna ve Francii z kuplířství

Paříž - Bývalá česká modelka Irena Chlebovitsová a francouzský fotograf Jean-Pierre Bourgeois byli v Paříži v rámci vyšetřování mezinárodní sítě takzvané luxusní prostituce obviněni z kuplířství a zločinného spolčení. Podle Chlebovitsové ale jde o spiknutí.

Šestatřicetiletá Chlebovitsová je v Praze majitelkou modelingové agentury. Policie ji podle agentury AFP podezřívá, že agentura sloužila jako zástěrka pro mezinárodní síť prostituce pro zámožné zákazníky. Síť operovala hlavně ve Francii. Bourgeoise francouzská policie podezírá, že působil jako prostředník mezi dívkami a jejich zákazníky. Fotograf specializovaný na erotické snímky byl už v roce 1999 v Paříži odsouzen k pěti letům vězení pro podobné skutky, z jakých je podezřelý teď.

Chlebovitsová byla podle AFP v prosinci zadržena v Praze a pak vydána do Francie. Tam proti ní bylo 13. března vzneseno obvinění z kuplířství za přitěžujících okolností a byla ponechána na svobodě pod soudním dohledem. Její advokát se domnívá, že její vydání do Francie mělo možná za cíl ututlat pozadí kauzy v České republice. Mezi klienty Chlebovitsové totiž údajně patřily i některé vlivné české osobnosti.