Urážka koránu žene do aténských ulic rozezlený dav

Atény - Řecká policie rozehnala slzným plynem několik stovek muslimů. Ti v Aténách už druhý den protestují proti údajnému zneuctění koránu. Obviňují řeckého policistu, že při středečním zásahu v jedné z aténských kaváren roztrhl posvátnou knihu islámu a šlapal po ní. Řecká policie incident vyšetřuje, proti protestujícím muslimským imigrantům musela zasahovat už ve čtvrtek. Při dnešních střetech byl zraněni čtyři lidé a třicet demonstrantů policie zatkla.

Protestující muslimové chtějí, aby byl policista potrestán a aby se vláda omluvila. Asi 15 demonstrantů se dnes s pokřikem Alláh je veliký! a s transparenty Ruce pryč od přistěhovalců! vydala až před řecký parlament. Imigranti, většinou ze Sýrie, Pákistánu a Afghánistánu, cestou rozbíjeli výkladní skříně a házeli na policisty plastové lahve s vodou a kameny. Největší škody utrpěl luxusní hotel na centrálním náměstí Syntagma.

Řecko čelí stále naléhavějším problémům s muslimskými přistěhovalci. Nyní tu pobývá asi milion migrantů, většinou Albánců, počet ilegálních běženců odhadují řecké úřady asi na čtvrt milionu. Zemi neustále zaplavují běženci z asijských islámských států, kteří se chtějí dostat dál na západ Evropské unie. Loni jich bylo kvůli ilegálnímu překročení hranic zadrženo téměř 150 tisíc.

Řecká policie zasahuje proti demonstrantům
Řecká policie zasahuje proti demonstrantům