Sesunutá půda v Číně pohřbila až 80 lidí

Peking – Masivní sesuv půdy v jihozápadní Číně v autonomní oblasti Wulong zavalil až 80 lidí. Podle státní televize CCTV bylo zatím nalezeno 26 mrtvých. Nehoda se stala v pátek, kdy se podle čínských médií z jedné z místních hor sesunulo 3,5 milionu metrů krychlových půdy a skal. Zavalily údolí, kde je šest domů a důl na železnou rudu. Právě v jeho areálu přišlo o život devatenáct horníků a sedm dalších zaměstnanců společnosti obchodující s mobilními telefony. Záchranáři vyprostili dalších osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Pohřešováno je dalších 52 lidí, z nich 27 horníků, kteří byli v době sesuvu v dolech.

Na místě katastrofy zasahuje na 900 záchranářů za pomoci stovek dobrovolníků. Pátrání po pohřešovaných pokračuje od dnešního rána, lze ale předpokládat, že všichni ztracení lidé našli pod obrovskou masou hlíny a kamení smrt.

Sesuv v některých zónách narušil komunikace a dodávky elektřiny. Úřady se obávají, aby situaci ještě nezkomplikovalo počasí v regionu, protože suť zablokovala řeku Wu-ťien.