Záchranáři našli těla pasažérů francouzského Airbusu

Sao Paulo - Brazilské letectvo objevilo v Atlantiku asi 640 kilometrů severovýchodně od brazilského pobřeží dvě mužská těla a trosky ze zříceného Airbusu francouzské společnosti Air France. Letadlo s 228 lidmi na palubě se zřítilo v pondělí, když letělo z brazilského Ria de Janeira do Paříže. Air France nyní urychluje výměnu měřičů rychlosti na svých Airbusech. Stroje s nimi měly od loňska problémy způsobené zamrzáním. Objevily se spekulace, že za pondělní havárii mohou chybná data ze starých typů senzorů.

„Dnes ráno jsme z vody vyzvedli těla a trosky patřící letadlu Air France,“ uvedl mluvčí brazilského letectva. Stalo se tak v 8:14 místního času, tedy 13:14 SELČ. Mezi dnes nalezenými troskami bylo sedadlo se sériovým číslem patřícím hledanému letadlu, batoh, kyslíkové masky a kufr s palubním lístkem Air France.

Trosky i těla budou převezeny na brazilský ostrov Fernando de Noronha, kde se uskuteční jejich identifikace.

Video Záchranáři našli první oběti
video

Záchranáři našli první oběti

Do oblasti už připlulo několik brazilských lodí, ale panují obavy, že mnohá těla už klesla pod vodu nebo byla sežrána žraloky.

Brazilští záchranáři už ve čtvrtek z moře vytáhli trosky, o kterých se domnívali, že jsou z Airbusu francouzské společnosti. Později se však ukázalo, že z letadla nepocházely. 


Brazilské záchranáře má podpořit i francouzská ponorka a výzkumné plavidlo se dvěma speciálními miniponorkami, které jsou schopné dosáhnout hloubky až 6000 metrů. Hloubka v oblasti se údajně pohybuje kolem 3000 metrů.

Nehoda Airbusu 330 je nejhorší leteckou katastrofou od roku 2001 a patrně vůbec nejhorší v pětasedmdesátileté historii společnosti Air France.