Ubránila se sexuálnímu útoku čínského vládního činitele a stala se hrdinkou

Peking - Čína oslavuje novou hrdinku. Číšnice z baru se ubránila útoku vládního činitele. Žena muže v sebeobraně ubodala, když na ni zaútočil, aby si vynutil sex. Soud sice uznal její vinu, propustil ji ale na svobodu. Žena se stala v Číně nesmírně populární, lidé o ní skládají písně a píšou básně. Stala se totiž symbolem revolty proti vládním představitelům, kteří nejsou u místních lidí oblíbení hlavně kvůli korupci.

Celý čin se odehrál v podzemí, v prádelně jednoho lázeňského hotelu v provincii Chu-pej. Sem se za mladou číšnicí přikradl vládní činitel z úřadu pro podporu podnikání Teng Kuej-ta. Muž si chtěl na dívce vynutit sex, to se mu ale nepodařilo. Když ji zatlačil na pohovku a nechtěl ji pustit, dívka se začala bránit. Vytáhla z tašky nůž na ovoce a muže několikrát bodla. Pak se šla sama udat na policii. Muž na následky zranění později v nemocnici zemřel.

Policie dívku po jejím přiznání zatkla, musela dokonce pobývat v psychiatrické léčebně, protože měla psychické potíže. Čin ale vzbudil obrovské sympatie u čínské veřejnosti, která začala dívce vyjadřovat podporu, i proto byla zakrátko dívka propuštěna do domácího vězení. Případ už projednal i soud, číšnici za vraždu hrozil trest smrti. Konečný verdikt nakonec zněl, že dívka je vinná, bude ale propuštěna na svobodu.

Video Číňanka se ubránila útoku vládního činitele
video

Číňanka se ubránila útoku vládního činitele

„Trest nedostala ze čtyř důvodů: použila sice nepřiměřenou sílu, avšak na svou legitimní obranu, má omezenou trestní odpovědnost, sama se přihlásila policii a protistrana se dopustila těžké chyby,“ vysvětlil soudní zdroj.

Popularita mladé ženy je dalším důkazem nespokojenosti a hněvu nad způsobem, jakým někteří čínští státní činitelé, představitelé vládnoucí komunistické strany či příslušníci bezpečnostních sil zneužívají svou moc a postavení. Obdobný projev veřejných sympatií vyvolal případ mladíka, jenž zabil šest policistů v Šanghaji, kteří ho ponižovali a týrali při výslechu poté, co přišel nahlásit ztrátu bicyklu.