Policisté zabili sériového vraha terorizujícího Jižní Karolínu

Washington - Americká policie zastřelila masového vraha, který děsil Jižní Karolínu. 41letý Patrick Tracy Burris zabil ve městě Gaffney během jednoho týdne pět lidí. Jeho řádění ukončil policista, který ho přistihl při pokusu o vloupání v sousední Severní Karolíně. Burris se přitom jen nedávno dostal po osmi letech z vězení na podmínku.

„Lidé nyní budou moci lépe spát,“ prohlásil policejní mluvčí. Testy již podle agentury AP potvrdily, že náboje, které se u muže s bohatou kriminální minulostí našly, jsou shodné s municí vyjmutou z těl jeho obětí.

Jihokarolínský sériový vrah má na svědomí životy pěti lidí, poslední oběť - patnáctiletá dívka, podlehla v sobotu svým zraněním. Její osmačtyřicetiletý otec byl zavražděn při čtvrtečním přepadení obchodu, jehož byl majitelem.

Na případu pracovalo okolo 100 detektivů z obou států. Vražedná série začala předminulou sobotu, kdy zločinec zastřelil třiašedesátiletého pěstitele broskví, který ho zřejmě přistihl při vloupání do domu. Ve středu pak byly objeveny mrtvoly třiaosmdesátileté ženy a její padesátileté dcery. Co muže přimělo k vraždám, však není podle vyšetřovatelů zatím jasné.