Ve Phoenixu se kvůli kouři muselo z letadla evakuovat na 350 lidí

Phoenix - Okolo 350 lidí se v pátek pozdě večer tamního času (5:00 SELČ) bezpečně evakuovalo z letadla společnosti British Airways v arizonském Phoenixu. Boeing 747 se chystal k odletu do Londýna, když se náhle kabina naplnila exhaláty. Cestující a posádka letadlo opustili po skluzavkách. Podle letištních hasičů v Boeingu nehořelo. Incident vznikl v okamžiku, kdy se stroj rozjel ke startovní dráze.

Na palubě letounu se nacházelo 298 cestujících a 18 členů posádky. Asi 15 osob utrpělo v souvislosti s evakuací drobné oděrky a podlitiny, jen jeden člověk byl dopraven do nemocnice s bolestmi ramene.

Letadlo právě rolovalo od terminálu mezinárodního letiště Sky Harbor, když se kabinou začal šířit dým. Než o několik minut později dorazily hasičské sbory, cestující i posádka už byli v bezpečí na letištní ploše u odbavovací haly.

Hasiči objevili v kabině letadla a v nákladním prostoru pouze dým, nikoliv však požár. Příčina incidentu nebyla zatím zjištěna, ale podle Shelly Jamisonové z phoenixského hasičského sboru byla na vině patrně závada na elektrickém systému letadla.