Buldozery srovnaly v Řecku tábor uprchlíků se zemí

Patras (Řecko) - Za asistence řecké policie zničily buldozery tábor ilegálních imigrantů v Patrasu, což je přístav na západě země. Nikdo při tom nebyl zraněn, 2 imigranti skončili ve vězení kvůli žhářství. Buldozery doprovázela do kempu ilegálních imigrantů stovka policistů. Chatrné přístřešky neměly proti strojům šanci.

Ušetřena byla jen provizorní mešita a stan, který sloužil jako lékařská ordinace. Kemp v Patrasu rostl posledních 13 let, donedávna v něm bydlelo na 1800 lidí, převážně z Afghánistánu. Snažili se dostat na loď směřující do Itálie nebo jinam do západní Evropy.

Konzervativní vláda v Athénách vůči ilegálním běžencům přitvrzuje. Situace v zemi je špatná, jen loni úřady zadržely 47 tisíc lidí, kteří přišli přes Turecko. Na vládu navíc tlačili i místní v Patrasu, kteří kemp na očích turistů považovali za ostudu.

Zástupci Červeného kříže ale operaci popsali jako teror proti imigrantům. Její intenzita měla podle nich vzkázat všem, kteří o podobné cestě uvažují, že v Řecku pro ně není místo.

Řecko
Řecko