Sarkozy běhal a udělalo se mu nevolno

Paříž - Francouzský prezident Nicolas Sarkozy byl dnes hospitalizován kvůli nevolnosti, kterou pocítil při sportování u Paříže. Čtyřiapadesátiletý Sarkozy se pravidelně věnuje cyklistice a kondičnímu běhu. "Prezident dnes pocítil při sportování nevolnost a jeho osobní lékař ho okamžitě převzal do péče. Podle informací Elysejského paláce prezident absolvoval okamžitě
celkovou prohlídku, která ukázala, že šlo o chvilkovou slabost zaviněnou
fyzickým přetížením organismu. Večer prezidentská kancelář oznámila, že
Sarkozy bude v nemocnici do pondělního rána. 

Šlo jen o chvilkovou slabost zaviněnou fyzickým přetížením organismu. Sarkozyho postihla neurovegetativní dystonie způsobená podrážděním takzvaného bloudivého nervu. Následkem toho nastává zpomalení srdečního rytmu, které může vyvolat závratě a může vést až k bezvědomí.

Jak řekl serveru deníku Le Parisien tajemník Elysejského paláce Claude
Guéant, prezidentova nevolnost trvala jen velmi krátkou dobu. "Prezident je
zcela při vědomí. Jeho nemoc netrvala dlouho," ujistil Guéant.

Čtyřiapadesátiletý Sarkozy, který se pravidelně věnuje cyklistice a kondičnímu běhu, se procvičoval v parku své rezidence Lanterne ve Versailles u Paříže. Odpoledne se přitom teploty v oblasti přibližovaly tropickým hodnotám.  

Prezident podstoupil dodatečnou sérii kontrol

Prezident, který je médii označován za hyperaktivního politika, po první prohlídce podstoupil dodatečnou sérii kontrol v pařížské vojenské nemocnici Val-de-Grace. Elysejský palác sice zatím tuto informaci nepotvrdil, kolem areálu nemocnice byla nicméně zvýšena bezpečnostní opatření. Za Sarkozym dorazila jeho manželka Carla Bruniová-Sarkozyová.

Prezidentská kancelář pravidelně informuje o Sarkozyho zdravotním stavu jednou ročně, a to v rámci „politiky otevřenosti“, kterou Sarkozy sliboval již před svým zvolením v roce 2007. Díky tomu se také například zveřejňují výdaje Elysejského paláce, k čemuž předcházející prezidenti nuceni rovněž nebyli.