Slovenský ministr zemědělství místo dovolené kočuje po venkově

Bratislava - Zatímco si jeho kolegové užívají dovolenou v Tatrách, na Mallorce nebo v Chorvatsku, slovenský ministr zemědělství se rozhodl využít své pracovní volno originálně. Kočuje na voze taženém koňmi napříč Slovenskem, aby tak vzdal hold a povzbudil zdejší rolníky.

I když se ministr zemědělství Stanislav Becík nepohybuje příliš závratným tempem, o to ambicióznější jsou jeho plány - vzbudit ospalý slovenský venkov, poděkovat sedlákům a dodat jim a jejich upadajícímu řemeslu optimismus.

Ministr chce slovenské zemědělce povzbudit také verši. Speciálně pro ně navíc upravil starou báseň z třicátých let: „Je to vytrhnuté z nějakého kalendáře, který jsem asi před 40 lety našel ve staré truhle na půdě u prarodičů a dnes jsem jej použil.“

Video Reportáž Olgy Bakové
video

Reportáž Olgy Bakové

I když lyrické poselství místo tolik požadovaných dotací problémy slovenských zemědělců nevyřeší, netradiční návštěvy ministra si rolníci a vesničané váží.

Ministr Becík hodlá kočovat po slovenské krajině ještě do konce tohoto týdne. Pokud mu zbude čas, chtěl by také navštívit české hospodáře.

Slovenský ministr zemědělství kočuje venkovem
Slovenský ministr zemědělství kočuje venkovem
Více fotek
  • Slovenský ministr zemědělství kočuje venkovem autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/11/1014/101379.jpg
  • Stanislav Becík autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/11/1014/101380.jpg