Mrtvý u Bajkalu je pohřešovaný Čech

Moskva/Praha - Ruští záchranáři potvrdili, že muž, jehož tělo nalezli ve středu u Bajkalského jezera, je Čech pohřešovaný od soboty. Podle záchranářů spadl jednačtyřicetiletý turista ze šedesátimetrové skály a zabil se. Provedená pitva neprokázala cizí zavinění. Mužovu totožnost potvrdil i český vicekonzul v Jekatěrinburgu Rostislav Táborský.

„Včera po 18 hodině bylo v oblasti poloostrova Svatý nos na Bajkalu nalezeno tělo člověka. Na základě analýzy osobních dokladů, které byly na místě nalezeny, byla potvrzena identita. Jedná se o pohřešovaného českého občana, který se v této oblasti v sobotu večer ztratil,“ vyjádřil se Rostislav Táborský.

Turista se ztratil v sobotu, kdy se spolu se skupinou účastnil výstupu na horu Svatý nos. Řekl prý, že je unaven a že se vrátí dolů. Od té doby ho nikdo neviděl. Jeho tělo bylo nalezeno asi 300 metrů od místa, kde se zastavil.

Video Telefonát Rostislava Táborského
video

Telefonát Rostislava Táborského

Podle informací ruských záchranářů utrpěl Čech vážná poranění po šedesátimetrovém pádu. Bylo potvrzeno, že nešlo o cizí zavinění.

/*json*/{"map":{"lat":53.565785,"lng":108.209486,"zoom":6,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":53.565785,"lng":108.209486,"type":"1","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/