Paparazzi u Berlusconiho vily skončili v rukou policie

Řím - Italská policie zadržela v pondělí čtyři bulvární fotografy u sardinské vily italského premiéra Silvia Berlusconiho. Zabavila jim paměťové karty a po několika hodinách je propustila. Krátce poté kolem vily zvýšila bezpečnostní opatření. Berlusconi do rezidence na Sardinii přijede kolem 10. srpna, dovolenou zahájil ve své vile nedaleko Milána.

Dva fotografy z Říma a dva z Milána policie překvapila asi deset metrů od plotu, přičemž chtěli fotit dění uvnitř rozsáhlého luxusního pozemku. Žádné snímky ale podle italských médií nestihli udělat. Podle italských médií by mohli být nařčeni z porušování práva na soukromí.

Villa Certosa na druhém největším italském ostrově je dějištěm četných skandálů kolem soukromého života italského premiéra. Italský paparazzi zde v červnu Berlusconiho vyfotografoval ve společnosti spoře oděných mladých dívek, na jeho snímcích odsud se ale objevil i nahý muž, údajně český expremiér a šéf ODS Mirek Topolánek. Několik fotografií zveřejnil španělský list El País ze série několika set, které zajistila italská justice a které vznikly při soukromých akcích v Berlusconiho vile na Sardinii. Část fotek se tak vůbec poprvé objevila v tisku, a to mimo italské území, kde nemůže italská justice zasahovat. Berlusconi usiloval o to, aby se snímky nedostaly na veřejnost také kvůli aféře s osmnáctiletou budoucí modelkou Noemi Letiziovou, kvůli níž jeho žena Veronica Lariová požádala o rozvod.

/*json*/{"map":{"lat":41.0224802389,"lng":9.55976307392,"zoom":18,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":41.022544994024,"lng":9.5600152015686,"type":"1","description":"Berlusconiho Villa Certosa"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/