Tři mrtvé po střelbě v USA, útočník spáchal sebevraždu

Bridgeville - V americké Pensylvánii zabil šílený střelec tři ženy. Ve sportovním centru ve městě Bridgeville nedaleko Pittsburghu vtrhl na večerní kurz tance pro ženy. Zhasl světlo a začal střílet. Dvě zbraně si přinesl v tašce, sám se pak po činu zastřelil. Dalších devět účastnic kurzu je zraněných, pět z nich v kritickém stavu. Během útoku vypálil celkem 52 střel, motiv jeho činu není zatím znám.

Muž vešel do místnosti, kde se zrovna konala večerní lekce latinskoamerických tanců. Měl u sebe vak, ve kterém měl ukryté zbraně a zamířil do zadní části místnosti. Tady pak několik minut postával, pak teprve začalo běsnění. Vytáhl pistole a začal pálit.

Výstřely slyšeli i ostatní návštěvníci centra. V tom okamžiku nastal úprk ven. Celkem zaznělo v tělocvičně 52 střel. Ta poslední byla smrtelná pro pachatele, ten totiž nakonec otočil zbraň proti sobě. Na místě byly i dvě oběti. Třetí žena pak zemřela při cestě do nemocnice.

Video Reportáž Michala Kubala
video

Reportáž Michala Kubala

„Smrt žije!“ napsal pachatel na svém blogu

Střelec, který byl identifikován jako osmačtyřicetiletý George Sodini, byl ve svém okolí znám jako antisociální živel. Na své vlastní internetové stránce, jejíž pravost ale policie zatím nepotvrdila, Sodini sám sebe označuje za člověka, kterého léta ženy odmítaly, který bojoval s alkoholem a který se už dříve ve stejném sportovním centru pokoušel zabíjet.

Na své stránce Sodini také napsal datum své smrti - 4. srpna, kolonku stav vyplnil jako „nikdy ženatý“ a na závěr záznamu napsal „smrt žije!“. Střelbu prý plánoval přinejmenším od loňského listopadu a chtěl ji uskutečnit ve stejné taneční třídě, kterou si už prohlédl 6. ledna, kdy na místě nakonec „zbaběle couvl“.