Sony uvede na trh tenčí PlayStation 3

New York - Japonská společnost Sony v září uvede na trh tenčí verzi své herní konzoly PlayStation 3. Štíhlejší model bude mít nižší hmotnost a jeho doporučená cena v USA bude činit 299 dolarů (asi 5450 Kč). Cenu pro evropský trh Sony stanovila na 299 eur (asi 7650 Kč). Ceny současných zařízení s kapacitou pevného disku 80 gigabytů budou stejné. To znamená, že v USA cena klesne o celých 100 dolarů. Nižší ceny platí okamžitě, respektive od 19. srpna.

Sony začala herní zařízení PlayStation 3 prodávat v roce 2006. Konzola ale není na trhu tak úspěšná jako podobná herní zařízení konkurenčních firem. Výrobci softwaru pro videohry nicméně doufají, že nižší cena v předvánočním období přispěje k prodeji her. Odvětví teď kvůli krizi nezažívá dobré časy, na vině je ale částečně i to, že na trhu není dost nových her.

Nynější model PlayStation 3 zlevní

Prezident a výkonný ředitel společnosti Sony Computer Entertainment of America Jack Tretton řekl, že prý není pochyb o tom, že reakce spotřebitelů na snížení cen konzoly bude „fenomenální“. 

O snížení cen nynějších modelů PlayStation 3 se hovoří už delší dobu. Dnešní oznámení tak pro analytiky není překvapivé. Největším konkurentem na trhu herních konzol je pro Sony americká společnost Microsoft, která prodává herní zařízení Xbox, a japonská společnost Nintendo s herním zařízením Wii.