Policie dopadla jednoho z nejhledanějších bossů camorry

Řím - Italská policie zatkla člena drogové mafie camorra. Giuseppe Bastone patřil mezi nejhledanější muže v Itálii. Policisté ho našli v bunkru pod domem poblíž Neapole, tunel z oceli mu sloužil jako úniková cesta. Předměstí Scampia na severu Neapole proslulo jako sídlo mafie a obchodu s drogami. V bunkru se ukrýval také další mafiánský boss Raffaele Diana, kterého italská policie zatkla v květnu.

Camorru, která působí v regionu Neapole, jedné z nejchudších oblastí Itálie, tvoří několik klanů a v Kampánii má na pět tisíc členů. Operuje nejen v Itálii, ale i v Evropě a Americe. Pojednává o ní i slavný bestseller Gomora italského novináře Roberta Saviana, který se stal ikonou boje proti mafii. Knihy se prodalo 1,2 milionu výtisků a byla přeložena do 42 jazyků. Stala se i předlohou stejnojmenného filmu, který získal ocenění na festivalu v Cannes. Mafii román pobouřil a spisovateli za ni vyhrožuje smrtí. Saviano proto od roku 2006 žije pod policejní ochranou.

/*json*/{"map":{"lat":40.9021607223,"lng":14.2366504669,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/