Při izraelském útoku na tunel v Gaze zahynuli tři Palestinci

Gaza - Při útoku izraelských letadel na podzemní tunel spojující pásmo Gazy a Egypt dnes zahynuli tři Palestinci a dalších šest bylo zraněno. Mluvčí izraelské armády uvedla, že letecký útok byl reakcí na pondělní odpálení raket z Gazy na jižní Izrael, které lehce zranily jednoho vojáka. Podle palestinských zdravotníků se tunel, kterým Palestinci pašují zbraně, po náletu zhroutil.

Situaci v pásmu Gazy komplikuje postoj izraelského premiéra Benjamina Netanjahua. Ten podporuje židovské osidlování okupovaných území. Z východního Jeruzaléma by Palestinci jednou rádi měli hlavní město svého státu. „Celý svět by měl žádat po radikálně pravicové izraelské vládě, aby přestala s podporou židovských osadníků na našem území,“ řekl Velký muftí Mohammed Hussain.

Izraelská policie jednala podle nařízení o vystěhování vydaném izraelským soudem. Konzervativní izraelský premiér Netanjahu tvrdí, že židé mají právo obývat celý Jeruzalém. Právě kvůli židovským osadníkům na palestinském území se Izrael pře se svými západními spojenci. Bude to i velké téma Netahjahuovy cesty po Evropě, kterou zahájil v Británii. „Premiér Netanjahu očekává, že v Evropě dojde k určitému pokroku, ale ne k průlomu,“ uvedl mluvčí izraelského premiéra Nir Hefetz.

Video V Gaze zemřeli 3 Palestinci
video

V Gaze zemřeli 3 Palestinci