Už během prvních hodin slunečné volební neděle se objevily první nesrovnalosti. Ve schránkách jedné obce v Durynsku prý volební komise objevila mylně doručené dálkové hlasy patřící do Wiesbadenu a Kolína nad Rýnem. „Jak se sem dostaly, je opravdu podivné,“ připustila šéfka komise. Hlasy prý tak nelze do celkového počtu zahrnout.
Menší zádrhel se objevil také v metropoli. Do volebního lokálu v západním Berlíně dorazily hlasovací lístky z jiného obvodu. Problém byl odstraněn, ale už odevzdané zaměněné lístky budou považovány za neplatné. Hrůznou chvilku prý zažili ještě před otevřením volebních místností v durynské metropoli Erfurtu, kde se na jednom volebním místě ztratila hlasovací urna. Na poslední chvíli se našla v sousední místnosti.

Reportáž Hany Scharffové
Volební místnosti se uzavřou v šest hodin večer, kdy by měly být známé také první odhady výsledků. Do Spolkového sněmu kandiduje 28 stran, kromě CDU/CSU, SPD a FDP mají reálnou šanci na zvolení už jen zelení a postkomunistická Levice. Volební právo má v Německu 62,2 milionu lidí. Kromě Bundestagu se dnes volí také zemské parlamenty v Braniborsku a Šlesvicku-Holštýnsku.
Předvolebním tématům dominovaly sociální otázky, ekonomická krize a ekologie. Kampaň nebyla příliš vyhrocená a korunovala jí stejně nevýrazná až nudná televizní debata obou hlavních rivalů. Historicky první žena v čele Německa Merkelová patří v zemi k nejoblíbenějším politikům, americký časopis Forbes ji čtyřikrát za sebou označil za nejmocnější ženu světa. Steinmeier se voliče snaží přilákat velkorysým desetiletým plánem boje proti nezaměstnanosti.