Policie zadržela dva komplice atentátníka z Milána

Řím - Italská policie zadržela v noci na dnešek dva údajné komplice libyjského atentátníka, který v pondělí zaútočil bombou na policejní kasárna v Miláně. V bytě nedaleko kasáren našla ukrytých asi 100 kilogramů výbušnin. Vyšetřovatelé původně předpokládali, že výbuch byl akcí osamělého pachatele. Zadržení muži jsou původem z Libye a z Egypta.

Při pondělním útoku na kasárna karabiniérů Santa Barbare neexplodovala všechna výbušnina. Podle médií šlo o podomácku vyrobenou bombu z dusičného hnojiva, volně přístupného v obchodech.

Výbuch 35letému útočníkovi identifikovanému jako Mohamed Game utrhl ruku, která mu musela být amputována, a poškodil obě oči tak, že možná zůstane slepý.

Muž se pokusil v pondělí ráno krátce před osmou hodinou proniknout do kasáren tím, že se plížil za vjíždějícím policejním autem. Byl však ostrahou zastaven, a proto vytáhl bombu, kterou nesl v instalatérském kufříku na nářadí. Podle původních zpráv přitom vykřikl: „Ven z Afghánistánu!“ Později vyšetřovatelé uvedli, že muž své bojové zvolání pronesl v arabštině, takže vůbec není zřejmé, co vlastně říkal. Motiv činu zatím zůstává nejasný.

Podle médií žije Game v Miláně řadu let na legální povolení k pobytu. S jistou Italkou má děti. Nedávno ztratil práci, trpěl depresemi a navštěvoval často mešitu poblíž svého domova a kasáren.

/*json*/{"map":{"lat":45.4604391729,"lng":9.13772821426,"zoom":17,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[{"lat":45.460152,"lng":9.137707,"type":"1","description":"Kas\u00e1rna v Mil\u00e1n\u011b, kter\u00e1 se stala ter\u010dem atent\u00e1tu"}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Italští carabinieri
Zdroj: ČTK/AP
Autor: Giuseppe Aresu