Malý zázrak v australské zoo: živé slůně po devítidenním porodu

Sydney – Za malý zázrak považují ošetřovatelé v zoo Taronga v australském Sydney narození živého slůněte, o němž se veterináři domnívali, že před porodem uhynulo. Zvíře, které se několik hodin po narození slonici Porntip už začalo učit chodit, získalo přezdívku Pan Krůček. O smrti mláděte, které údajně nepřežilo komplikovaný devět dní trvající porod, ošetřovatelé informovali v pondělí. Pan Krůček je druhým slonem indickým, který se narodil v sydneyské zoo.

„Přestože několik dní nevykazovalo žádné známky života, mám teď před sebou na zemi jasně zdravé malé slůně,“ řekl dnes ředitel zoo Cameron Kerr. Nikde na světě prý nebyl zaznamenán tak dlouhý porod. „Neexistují záznamy o tom, že by mládě zůstalo tak dlouho absolutně klidné,“ dodal.

Slůně se podle Kerra v děloze přetočilo vzhůru nohama do pozice, v níž je podle veterinářů porod nemožný, a pravděpodobně upadlo do kómatu. Ultrazvuk neukázal žádné známky života. Když se ve středu časně ráno tamního času narodilo, představitelé zoo událost popsali jako zázrak. Slůně váží 116 kilogramů, což je váha zdravého mláděte, a 18letá slonice Porntip se k potomkovi chová velmi hezky. Mládě s ní zůstane ještě nějaký čas v teplé sloní stáji mimo zrak veřejnosti.

/*json*/{"map":{"lat":-33.8421363869,"lng":151.242256165,"zoom":16,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/