Víkendové přestřelky s drogovou mafií v Mexiku si vyžádaly přes dvacet obětí

Acapulco (Mexiko) - Počet obětí přestřelek mezi policií a drogovými gangy v západním Mexiku se v sobotu a dnes vyšplhal až na 24 lidí. K nejkrvavějšímu incidentu došlo za bílého dne ve městečku Ajuchitlán del Progreso, kde útočníci napadli armádní hlídku. Nepřežil jeden voják a deset ozbrojených banditů. Policii není známo, zda spolu přestřelky souvisejí. Přičítá incidenty souboji drogových mafií, které ve státě Guerro soupeří o pozice.

Okolí Acapulca zažívá v posledních letech krvavé střety mezi drogovými kartely. Dokládá to i třináct lidí, kteří byli během víkendu zastřeleni při různých incidentech v provincii Guerro. Ve známém letovisku Acapulco našli policisté dvě mrtvoly s uťatou hlavou. Dalšího zastřeleného muže nalezli na okraji města. V oblasti Tuncingo nedaleko Acapulca zabili členové drogových band pět lidí.

Exploze dnes v jihomexickém státě Chiapas sousedícím s Guatemalou usmrtila řidiče automobilu a další osobu zranila. Při vyšetřování vyšlo najevo, že řidič měl v úmyslu zaútočit na policejní služebnu ve správním středisku státu Tuxtla Gutiérrez, ale výbušnina předčasně explodovala.

Útoky narkomafie v Mexiku
Útoky narkomafie v Mexiku