Francouzská vražedkyně dětí dostala 15 let vězení

Paříž – Patnáct let vězení dnes dostala u francouzského soudu žena, která vždy krátce po porodu zavraždila šest svých dětí. Během procesu se k vraždám přiznala, ale řekla, že sama neví, proč to dělala. Trest je o rok mírnější, než jaký žádal prokurátor. Soud rozhodl, že po propuštění musí být žena deset let pod soudním dohledem. Ženě hrozilo až doživotní vězení.

Jde o jeden z nejhorších případů svého druhu ve Francii za posledních třicet let. Nyní osmatřicetiletá Céline Lesageová svá těhotenství údajně skrývala před světem a rodila doma. Některé děti uškrtila, jiné udusila. Jejich těla ukrývala v letech 2000 a 2007 v pytlích na odpadky ve sklepě domu, kde bydlela. V roce 2007 její tehdejší partner, otec posledního ze šesti zavražděných dětí, náhodou pytle s tlejícími ostatky novorozeňat našel a udal ji. Během procesu žádal, aby dostala „spravedlivý trest, aby se napravila“.

Prokurátor v závěrečné řeči řekl, že žena postupovala promyšleně, přičemž mimo jiné poukázal na to, že před každým porodem si už k posteli připravovala šňůry a plastikové pytle na odpadky.

Video Telefonát Jana Šmída
video

Telefonát Jana Šmída

„Jsem si vědoma, že jsem zabila své děti. Ano, udělala jsem to, ale proč, to nevím,“ řekla dnes před soudem žena, jejíž jeden čtrnáctiletý syn je naživu.