Jacksonův lékař prý schovával důkazy

Los Angeles – Doktor Conrad Murray, který je obviněn z neúmyslného zabití popového zpěváka Michaela Jacksona, údajně během pokusů o oživení hvězdy zastavil resuscitační zařízení a odložil volání záchranné služby, aby stihl na místě posbírat ampule s léky. Vyplývá to z dokumentů, které získala agentura AP. Lékařův právník vše ale popírá.

Informaci poskytl vyšetřovatelům šéf Jacksonovy dopravy Alberto Alvarez, který byl loni v červnu k umírajícímu zpěvákovi zavolán. V pokoji prý tehdy spatřil Jacksona ležícího v posteli s otevřenýma očima a ústy a s infuzí v noze bez jakýchkoliv známek života. Doktor Conrad Murray prý zpěváka zběsile oživoval, začal s ním dýchat z úst do úst a Alvarez se ujal resuscitačního zařízení.

V jednu chvíli dorazily do pokoje Jacksonovy děti Prince a Paris a začaly křičet. Přivolaná chůva je odvedla do přistaveného auta. Poté, co byl zpěvák v nemocnici prohlášen za mrtvého, trval prý Murray na tom, že se musí vrátit do domu, aby vzal Jacksonův blíže nespecifikovaný krém, „aby se o tom svět nedozvěděl“.

Lékařův právník však tato obvinění popírá a poukazuje na to, že Alvarez si ve svých výpovědích protiřečí. Využije toho prý u soudu. „Nic takového neřekl - a pak najednou po dvou měsících hází doktor nějaké léky do tašky,“ uvedl právník.

Svědkem celé události byl kromě chůvy a dětí, doktora Murraye a šéfa dopravy Alvareze bodyguard Faheem Muhammad. Soud bude rozhodovat hlavně na základě jejich svědectví.

Obvinění z toho, že se mohl doktor Conrad Murray pokusit schovat důkazy, bude zřejmě jedním z hlavních bodů šetření. Jackson zemřel v 50 letech po předávkování anestetikem propofol. Murray, který mu lék podal a který čelí obvinění z neúmyslného zabití, vinu popírá. Před soudem by měl v této věci stanout v dubnu.