V Ingušsku teroristický útok, nejméně dva mrtví policisté

Moskva/Magas - V Ingušsku ve městě Karabulak se ráno odpálil sebevražedný atentátník. Na místě zůstali nejméně dva mrtví policisté. Vzápětí došlo k dalšímu výbuchu, podle agentury Interfax si zřejmě další oběti nevyžádal. Druhá nálož byla odpálena v okamžiku, kdy na místo dorazili vyšetřovatelé. Od 29. března, kdy dvě atentátnice zaútočily na metro v Moskvě, čelí Rusko sérii násilností. Včera vybuchly nálože na železnici v Dagestánu.

Výbuch nálože umístěné na kolejích vykolejil v neděli ráno nákladní vlak v Dagestánu. Na rozdíl od středečních dvou bombových útoků v dagestánském Kizljaru, při nichž zahynulo deset osob, neměl útok za následek žádné oběti ani zraněné. Podle médií mohl být atentát pokračováním teroristické aktivity severokavkazského podzemí, která začala 29. března útoky na metro v Moskvě a pokračovala bombovými atentáty v Kizljaru.

Při sebevražedných atentátech v moskevském metru byly zabity čtyři desítky lidí a bezmála sto dalších zraněno. Útoky údajně spáchaly vdovy po velitelích povstalců v Dagestánu a Čečensku na severním Kavkaze.

Video Rusko čelí vlně násilí
video

Rusko čelí vlně násilí

Rusko čelí vlně násilí

Telefonát Miroslava Karase

O vyhrocení bezpečnostní situace jednal ve čtvrtek v dagestánské metropoli Machačkale ruský prezident Dmitrij Medveděv s nejvyššími politickými a bezpečnostními představiteli ze Severokavkazského federálního okruhu. Šéf Kremlu prohlásil, že seznam opatření v boji proti terorismu musí být rozšířen, jeho metody musejí být nejen efektivní, ale i tvrdé, drsné a preventivní.