Ozbrojený muž napadl 28 dětí v čínské mateřské školce

Peking - Tři dospělé a 28 malých dětí dnes zranil nožem ozbrojený muž, který zaútočil v mateřské škole v provincii Ťiang-su na východě Číny. Pět žáků školky je v kritickém stavu v nemocnici. Jde o druhý útok nožem proti dětem v Číně během 24 hodin. Mezi zraněnými jsou dvě učitelky a jeden strážce, který se stal terčem napadení jako první, když se snažil násilníka třímajícího dvaceticentimetrový nůž zastavit. Oběti pocházejí ze stejné třídy školky ve městě Tchaj-sing a všechny jsou ve věku kolem čtyř let. Sedmačtyřicetiletý útočník Sü Jü-jüan byl po útoku, který se odehrál dnes časně ráno, zadržen. Údajně se jedná o místního muže, který dříve pracoval v pojišťovně, ale od propuštění z práce v roce 2001 je nezaměstnaný.

V Číně jde letos již o několikátý útok nožem proti školnímu zařízení. Ve středu napadl v jihočínské provincii Kuang-tung skupinu žáků základní školy bývalý učitel, který byl kvůli duševní chorobě od roku 2006 na zdravotní dovolené. Osmnáct z nich a jejich učitele zranil, žádné ze zranění však naštěstí není životu nebezpečné. Muž se pak skokem z okna neúspěšně pokusil o sebevraždu a byl poté zatčen. 

Útok v Kuang-tungu se odehrál v týž den, co byl za březnové vražedné běsnění popraven dvaačtyřicetiletý někdejší lékař Čeng Min-šeng, jenž údajně zhrzen neúspěchy v profesním a partnerském životě nožem pobodal děti, které šly ráno do školy. Tři zemřely na místě a pět podlehlo zraněním v nemocnici.