Bruselský soudní vrah byl zadržen a přiznal se

Brusel - Belgická policie zadržela vraha, který ve čtvrtek přímo během soudu v centru Bruselu zastřelil smířčí soudkyni Isabellu Brandonovou a soudního zapisovatele Andrého Bellemanse. Sedmačtyřicetiletý atentátník se k činu přiznal: chtěl se prý pomstít, protože byl vyhoštěn z pronajatého bytu, přičemž o tom rozhodla právě zastřelená soudkyně.

„Vysvětlil, že motivem byla pomsta,“ řekl na dnešní tiskové konferenci mluvčí soudu Jean-Marc Meilleur o případu, který dnes v Belgii zaplnil titulní stránky prakticky všech novin. Policie uvedla, že v případě vraha jde o známého násilníka.

Podle některých médií je muž íránské národnosti, ve čtvrtek část tisku spekulovalo o tom, že jde o Albánce. Zadržet se střelce podařilo ve čtvrtek večer v jednom z bruselských parků. „Vystřelil do vzduchu; buď se chtěl nechat zadržet, nebo se chtěl zabít,“ uvedl mluvčí.

/*json*/{"map":{"lat":50.8384033989,"lng":4.35340225697,"zoom":18,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/
Zadržený muž, který vraždil u belgického soudu
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24