Při pumových útocích v Bagdádu zahynulo 26 lidí

Bagdád - Při dvojím pumovém útoku spáchaném dnes dopoledne na parkovišti soukromé banky v Bagdádu přišlo o život 26 lidí a 53 osob utrpělo zranění. Mezi mrtvými je mnoho žen. S odvoláním na místní policii o tom informovala agentura AFP. Budova banky ve čtvrti Jarmúk je těžce poškozena. Dva z mrtvých jsou policisté, kteří se podíleli na ostraze nedalekého úřadu ministerstva vnitra.

Nálože byly umístěny ve dvou automobilech zaparkovaných vedle sebe a explodovaly téměř současně. Zabily především osoby, které ve frontě čekaly před úřadem ministerstva vnitra, v němž se vydávají doklady a pasy. Další mrtví byli v okamžiku výbuchu v bance. V Iráku, který nemá ani víc než tři měsíce po volbách novou vládu, stále umírají lidé. Při pátečních útocích zemřelo v různých částech země nejméně dvaadvacet osob a na osm desítek lidí bylo zraněno.

Obyvatelé Basry protestovali za plynulejší dodávky elektřiny

Oběť si vyžádala i sobotní protest obyvatel Basry, kteří se domáhali zajištění plynulejších dodávek elektřiny místními úřady. Při demonstraci proti výpadkům elektřiny před úřadem guvernéra střílela policie do vzduchu a jednoho z účastníků zasáhla zbloudilá kulka. Na jihu Iráku teď teploty dosahují i 50 stupňů Celsia a domácnosti bez klimatizace jsou neobyvatelné. Účastníci demonstrace volali, že ve věznicích je lépe než v domech iráckých rodin.

Dnes policie informovala o hrůzném nálezu osmi těl ve východním Bagdádu v domě, který zřejmě sloužil jako nevěstinec. Policisté tam přišli kvůli
stížnostem sousedů na velký zápach a našli rozkládající se těla šesti
nahých žen a dvou mužů. Příčina smrti zatím nebyla stanovena.