Ukrajinský boxer Kličko míří do politického ringu

Kyjev - Slavný ukrajinský boxer Vitalij Kličko, který v květnu obhájil titul mistra světa v těžké váze, se rozhodl kariéru sportovní rozšířit o tu politickou. Postavil se do čela reformistické ukrajinské strany. Avšak úplným nováčkem v politice Kličko není. V posledních kyjevských komunálních volbách získalo hnutí nesoucí jeho jméno několik křesel. Nyní je údajně cílem sportovce stát se kyjevským starostou.

Dřívější nevelká politická skupina přijala sportovní hvězdu s otevřenou náručí, a dokonce změnila svůj název na Ukrajinskou demokratickou alianci za reformy Vitalije Klička. Podle ukrajinské agentury Unian chce slavný boxer hlavně posílit občanskou společnost na základě svobody, samosprávy a demokracie. „Mám ve zvyku dosahovat svých cílů a jsem přesvědčen, že tomu tak bude nejen ve sportu, ale i v politice,“ prohlásil slavný boxer.

Na politické scéně přitom Kličko není naprostým nováčkem. Jeho seskupení Blok Vitalije Klička získalo na kyjevské radnici v posledních volbách 15 míst. Ty další se na Ukrajině uskuteční za dva roky. Do té doby chce Kličko nejen vyhrát dlouho očekávaný souboj s ruským obrem Nikolajem Valujevem, ale hlavně se stát starostou ukrajinské metropole.

Video Boxer Kličko se chce stát starostou Kyjeva
video

Boxer Kličko se chce stát starostou Kyjeva