Dvojice kosmonautů pracovala ve volném prostoru na modulu Rassvet

Mys Canaveral (USA) – Dva kosmonauti z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS), Fjodor Jurčichin a Michail Kornijenko, vystoupili do volného prostoru. Během téměř sedmihodinové mise vyměnili videokameru a zdokonalili kabelové spojení na modulu Rassvet. Kosmonauti, kteří do volného kosmu vystoupili o 26 minut později, než bylo původně plánováno, po šesté hodině ranní SELČ, nezaznamenali při své práci žádné těžkosti ani problémy. Na svých internetových stránkách o tom informoval americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

Dvojice vybavila modul Rassvet přibližovacím systémem Kurs, což je ruské telemetrické zařízení umožňující automatické dokování ruských bezpilotních nákladních lodí Progress. Nová videokamera bude zaznamenávat přistávání automatických transportních plavidel ATV na zádi servisního modulu Zvezda.

Na orbitální stanici v současné době pobývá šestičlenná posádka složená z ruských kosmonautů Alexandra Skvorcova, Kornijenka a Jurčichina a amerických astronautů Tracy Caldwellové-Dysonové, Shannon Walkerové a Douglase Wheelocka.