Čech dostal v Británii šest let za násilí na dvouletém děvčátku

Cardiff (Británie) - Devětadvacetiletý Čech Martin Kesel byl ve Velké Británii odsouzen k šesti letům za mřížemi za úmyslné těžké ublížení na zdraví. Toho se muž žijící ve velšském Cardiffu dopustil na dvouleté holčičce své dvaadvacetileté družky. S batoletem dvakrát mrštil o zeď poté, co žena odmítla jeho žádost o ruku. Informuje o tom dnes deník Právo.

Podle serveru BBC News násilník holčičce způsobil 21 zranění včetně podlitin, odřenin, vytržených vlasů a poškození oka. Lékařka, která dítě ošetřovala, prohlásila, že šlo o nejkrutější zacházení, s jakým se kdy setkala.

Cardiffský soud uvedl, že muž dítě napadl, když spalo. Matka holčičky se Keselovi marně pokoušela v násilí zabránit, ale násilník ji vystrčil do jiné místnosti. Když holčička křičela, Kesel se ji snažil rukama na ústech umlčet.

„Poprvé na zeď dopadlo celé tělo, podruhé to byl hlavně obličej,“ líčila matka hrůzný zážitek. „Slyšela jsem výkřiky poté, co mě vystrčil do sousední místnosti,“ dodala žena, která byla při běsnění svého druha tak vystrašená, že vyskočila z okna v prvním poschodí, aby přivolala policii. Kesel údajně nemá čistý trestní rejstřík ani v České republice. V Británii byl třikrát přistižen při řízení pod vlivem alkoholu.