Lamí maso se stává trhákem argentinských restaurací

Buenos Aires - Argentinské lamy si našly cestu z domovských hor do prvotřídních restaurací v Buenos Aires. Dříve bývaly hlavní položkou v nepříliš pestrém jídelníčku původních obyvatel severu země, teď se staly vyhledávanou pochoutkou těch nejbohatších Argentinců v hlavním městě. Lamy – jihoamerické příbuzné velbloudů – jsou čím dál tím oblíbenějším druhem chovného dobytka v Andách i nížinách.

Otužilá zvířata znali a chovali v podhůří dřív jen pro prvotřídní vlnu – pak se i tam z And donesly zprávy o tom, že lamí maso je výborné a šťavnaté. Farmáři v okolí Buenos Aires se chopili šance. Valerie Manchacaová vybudovala první výběh vloni – cesta na její pastviny trvá z centra metropole jen necelých třicet minut jízdy. Její stádo bylo první v kraji. Průkopnice nového oboru přiznává, že původně šlo o nejistý experiment a teprve teď se ukáže, jak velký má její nápad potenciál.

Lamy mají pro chovatele jednu velkou výhodu – jsou mimořádně nenáročné. Potřebují málo vody a dokáží se nasytit i na těch nejskromnějších pastvinách. Nejkvalitnější pozemky v zemi teď využívají pěstitelé sóji, takže lamy se zdají být pro ostatní zemědělce dobrou variantou. Koneckonců lamy v Argentině, Peru, Chile a Bolívii patřily mezi základní potraviny už v předkoloniálních dobách. Teprve Evropané přivezli nepůvodní druhy zvířat – skot a koně. Postupně lamy nahradili a doslova vytlačili do hor. Podle posledních statistik žije nyní v Argentině už více než 200 000 kusů lam a jejich počet se stále zvyšuje.

„Největší výhodou určitě je, že chov lam dobře kombinuje šetrný způsob zemědělství s farmářským sklonem k tradičním metodám hospodaření. Lamy se dobře přizpůsobují a neškodí životnímu prostředí zdaleka tolik jako jiné druhy dobytka – ať už jde o množství zkonzumované zeleně anebo o podupanou půdu,“ popisuje zoolog Carlos Freire.

Podobně jako velbloudi mají totiž i lamy jen dva prsty – a tak po nich nezůstává žádná spoušť. Institut zemědělských technologií chov lam propaguje jako cestu, která je pro farmáře rentabilní a pro přírodu příznivá. Pověstná argentinská ponča vynikají nad výrobky z ovčí vlny nepromokavostí, lehkostí a hřejivostí. A ti, kdo ochutnali lamí maso, na něj nedají dopustit. „Opravdu dobré, velice chutné. Skoro jako koláč – bylo připravené s dýní. Jsme na tenhle způsob přípravy zvyklí, tím pro nás není zvláštní. Chutná ale trochu jinak než tradiční hovězí. Maso má pevnou konzistenci a zároveň jemnou chuť,“ popisuje zákaznice restaurace v Buenos Aires Marina Peruaniová.

Slova chvály má pro lamí maso i Carlos Freire: „Je pro ně typická zvláštní příchuť a také křehkost. A pokud jde o oficiální nutriční hodnoty, tak nemá konkurenci - je velice výživné. Může být jak vynikající lahůdkou pro gurmány s vytříbenou chutí – tak i možností pro lidi se zvláštním dietním režimem.“

Tradiční potravina se tedy vrací. A kromě zemědělců se radují i restauratéři. „Teď, když byznys opět kvete a původní místní kuchyně je přitom dost ohrožená, jsou lamy vynikající řešení,“ říká šéfkuchařka Silvia Machicadoová. Zákazníky v Buenos Aires neodrazuje ani pověst lamy coby něžného a milého zvířete, jak je známe z evropských zoo.

Zatím se lamí maso stává hitem jen ve své původní vlasti – o exportu není řeč. Ale kdo ví, třeba bude jednou argentinské lamí maso směle konkurovat slavnému argentinskému hovězímu – i v evropských restauracích.

Lamy se staly hitem argentiského farmářství
Lamy se staly hitem argentiského farmářství
Více fotek
  • Lamy se staly hitem argentiského farmářství autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/19/1877/187605.jpg
  • Lama autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/19/1877/187607.jpg
  • Argentinci znovuobjevili lamí maso autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/19/1877/187608.jpg
  • Lama autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/19/1877/187609.jpg