Island možná protkne řetěz lidských sloupů

Londýn – Americká firma Choi + Shine zabodovala v přední architektonické soutěži zatím nerealizovaných projektů s návrhem řetězu sloupů elektrického vedení ve tvaru lidských postav, který by mohl protknout Island. Přestože jde zatím jen o návrh, projekt si už získal velkou pozornost odborné veřejnosti i laiků.

Návrh amerických architektů s názvem Krajina obrů (The Land of Giants) počítá s desítkami sloupů ve tvaru lidských postav. Každý sloup bude originální - postavy budou zachyceny v jiném stádiu pohybu. Podle autorů by měly sloupy být jakousi moderní obdobou soch na Velikonočních ostrovech. „Tyto ikonické lidské sloupy se stanou monumenty v krajině. Pohled na ně bude nezapomenutelným zážitkem,“ popsala firma Choi + Shine svůj projekt.

Lidské sloupy by se mohly tyčit až do výšky 45 metrů a měly by být postaveny z oceli, skla a betonu. Navzdory jejich pozoruhodnému zjevu by se ale jejich stavba neměla prodražit – změní se pouze standardní tvar dosud užívaných sloupů, navíc nebude potřeba vyvíjet nové materiály.

Sloupy ve tvaru lidských postav navržené pro Island
Sloupy ve tvaru lidských postav navržené pro Island