Koncert Irglové a Hansarda poznamenala smrt jednoho z diváků

Saratoga (USA) – Nepříjemná událost poznamenala čtvrteční koncert úspěšného česko-irského dua Markéta Irglová a Glen Hansard. Během vystoupení v kalifornské Saratoze vylezl jeden z posluchačů na střechu a z výšky posléze spadl. Podle přítomných šlo nejspíše o sebevraždu. Server mercurynews.com napsal, že muž skočil a dopadl na pódium vedle vystupující dvojice. Přítomní lékaři se muže neúspěšně snažili hodinu zachránit.

Muž byl na koncertě s kamarádem, během koncertu ale opustil publikum a vylezl na střechu budovy u pódia. Skočil v momentě, kdy Hansard skončil píseň a vtipkoval s davem. Jeden z návštěvníků Kyle Rivers, který na koncert přišel se svou ženou, se nejdříve domníval, že skok je součástí představení. „Bylo to velmi traumatické,“ dodal.

Svědkové vypověděli, že Hansard odložil kytaru a přistoupil k tělu. Přítomní lékaři se muže neúspěšně snažili hodinu zachránit. Neštěstí se událo ve vinařství Mountain Winery, kde se pravidelně pořádají koncerty. Hansard s Irglovou zde hráli v rámci společného hudebního projektu The Swell Season.

Dvojice Irglová-Hansard spolupracuje od roku 2003, v roce 2006 společně nahráli album The Swell Season pojmenované podle knihy Hansardova oblíbeného spisovatele Josefa Škvoreckého. Ve stejném roce se oba hudebníci podíleli na nízkorozpočtovém filmu Once, který se stal hitem po celém světě. Hansard s Irglovou napsali nejen soundtrack, ale ve snímku hráli i hlavní role. V únoru 2008 získali za píseň Falling Slowly Oscara v kategorii nejlepší původní píseň. Několik let tvořili pár i v soukromí, po rozchodu dál profesně spolupracují.