Cuernavacu vyděsily zohavené oběti mexické narkomafie

Cuernavaca (Mexiko) - Boj mezi skupinami narkomafie v Mexiku je čím dál brutálnější. Vrazi v bohatém rezidenčním městě Cuernavaca hodinu od centra metropole z mostu za nohy zavěsili čtyři zohavená těla bez hlav. Zároveň u nich nechali výhrůžný vzkaz: Každého, kdo bude pracovat pro Edgara Valdeze, prý potká stejný osud. Americký občan Valdez chce údajně ovládnout kartel Beltrán Leyva, který je od prosincového zákroku bezpečnostních složek bez nejvyššího šéfa.

Těla čtyř mužů ve věku od 25 do 30 let, která nesla známky mučení, byla objevena v neděli ráno. Nedaleko byly objeveny jejich hlavy a pohlavní orgány, chyběly jim také ukazováčky.

Ačkoliv násilí spojené s drogami se v Mexiku odehrává především v severních, respektive západních státech, v metropoli státu Morelos Cuernavace, kdysi poklidném koloniálním městě, je toto násilí rovněž na vzestupu. Především od loňského prosince, kdy tu bezpečnostní síly v přestřelce zabily drogového bosse Artura Beltrána Leyvu. Jeho smrt odstartovala boj o moc mezi odštěpenými skupinami kartelu, přičemž soupeřící bandy se snaží získat kontrolu nad územím, které Beltrán Leyva ovládal. V čele jedné frakce stojí Arturův bratr Héctor, druhou vede Edgar Valdez Villareal, narozený ve Spojených státech a kvůli svým blonďatým vlasům přezdívaný La Barbie.

Oběti mexické narkomafie
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24