Pět mrtvých při hromadné srážce na portugalské dálnici

Lisabon - Hromadná srážka 46 vozidel na dálnici na severu Portugalska si vyžádala nejméně pět mrtvých a 72 zraněných, z toho 24 vážně. Nehoda se stala kolem 17. hodiny SELČ u obce Sever do Vouga na dálnici A25, spojující Aveiro a Viseu, upřesnila portugalská centrála civilní ochrany ANPC na svých internetových stránkách. Deset osobních aut a dva kamiony po srážce vzplanuly. Provoz na dálnici tak byl zablokován v obou směrech a zácpa vozidel se táhla zhruba deset kilometrů. Na místě zasahovalo asi 200 hasičů a záchranářů, přivolány byly tři záchranné vrtulníky.

„Již první srážka vyvolala požár a v důsledku vzniklého dýmu se do pěti minut posrážely další desítky aut,“ řekl místní televizi jeden z účastníků nehody, který vyvázl nezraněn. „Vzápětí po první srážce ve směru Aveiro-Viseu nastala jen o necelý kilometr dále obdobná nehoda v protisměru,“ řekl agentuře AFP jeden z pracovníků regionální správy civilní ochrany. 

Příčiny nehody zatím nejsou známy. Mohl by ale mezi ně patřit déšť a mlha, které se během dne v regionu vyskytovaly, uvedla média s odvoláním na informace záchranářů.

/*json*/{"map":{"lat":40.733062,"lng":-8.369163,"zoom":7,"mapTypeId":"roadmap"},"markers":[{"lat":40.733062,"lng":-8.369163,"type":"2","description":""}],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/