V Číně po nehodě letadla 42 mrtvých

Peking - Při havárii letadla v severovýchodní Číně zahynulo 42 lidí, 54 osob se podařilo zachránit. Letadlo na vnitrostátní lince vyjelo z ranveje při přistání ve městě I-čchun, rozlomilo se a začalo hořet. Na místě zasahovali hasiči i záchranáři, ti převezli desítky lidí se zraněními do nemocnice.

Tragédií skončil let na vnitrostátní lince. Stroj s 96 lidmi na palubě havaroval při přistání v severočínském městě I-čchun, kam dorazil ze zhruba hodinu letu vzdálené provinční metropole Harbin. Podle očitých svědků letadlo vyjelo z přistávací dráhy, rozlomilo se a začalo hořet. Na palubě bylo 91 pasažérů a 5 členů posádky.

Z plamenů se stačilo zachránit přes 50 lidí, ošetřili je záchranáři, některé převezli do nemocnice. Stav 3 zraněných je vážný. Proč k tragédii došlo, se zatím neví. Letoun brazilské výroby patřil letecké společnosti Henan, která dopravuje cestující jen na vnitrostátních trasách. 

Letecká doprava v Číně roste raketovým tempem a vážné havárie se zemi už několik let vyhýbaly. Podle expertů je to díky přísnějším pravidlům pro přepravce.

V Číně havarovalo letadlo
V Číně havarovalo letadlo