Indie oslavuje beznohého tanečníka

Dillí - V Indii se objevila poněkud nečekaná nová hvězda šoubyznysu v podobě beznohého tanečníka breakdance. Ten se přihlásil do druhého ročníku televizní soutěže „Indie má talent“ a v kvalifikačním kole naprosto nadchl porotu i diváky svým akrobatickým uměním. Už po prvním vystoupení v kvalifikačním kole televizní soutěže porotci pochopili, že před sebou mají zcela mimořádný talent.

„Spousta lidí říkávala mým rodičům, ať se o mě dobře postarají, protože bez nohou nic nezmůžu. Ale já jsem takhle nikdy neuvažoval. Ani mě nenapadlo, že by něco bylo za hranicemi mých možností,“ řekl Vinod. „Hodně lidí dělá breakdance, ale on je podle mě mnohem lepší než ostatní, protože na rukou předvádí fantastické figury a celkově se skvěle pohybuje,“ vysvětluje choreograf Dípak.

První vlna pozitivních ohlasů Vinoda nesmírně povzbudila. A hned si stanovil další cíle. „Chci si otevřít taneční školu, kam by tělesně postižení mohli chodit zadarmo. Pomůžu jim rozvinout jejich vlohy, které jim Bůh nadělil, společně sestavíme taneční skupinu a budeme vystupovat v televizi,“ dodává tanečník.

Jednadvacetiletý Vinod Thnákur se narodil bez nohou na chudinském předměstí Dillí. Na živobytí si dosud vydělával jako opravář mobilních telefonů, jeho skutečnou vášní je ale tanec. První figury odkoukal z tanečních videoklipů na internetu. Jestli se Vinodovi jeho sny vyplní, je ve hvězdách. Už teď ale dokázal, že tělesný handicap nemusí nutně znamenat život v ústraní.