Stav postřeleného Čecha z Bratislavy se nelepší

Bratislava - Zdravotní stav 33letého Čecha, který utrpěl zranění během pondělní střelby v Bratislavě, se ani po pěti dnech v nemocnici nelepší. Jde o muže z ostravského regionu, který pracoval na Slovensku a v Devínské Nové Vsi přechodně bydlel. Lékaři jej nadále udržují v umělém spánku. Lépe se naproti tomu daří dalším devíti zraněným, kteří leží v několika bratislavských nemocnicích.

Při pondělní střelbě v bratislavské čtvrti Devínska Nová Ves 48letý střelec Ľubomír Harman v amoku zabil sedm lidí, dalších 15 zranil a nakonec obrátil zbraň proti sobě. Šest obětí tragédie patřilo do jedné rodiny. Pachatelův motiv zatím zůstává neznámý. Policejní prezident Jaroslav Spišiak připustil možnost, že se policii skutečné pohnutky střelce ani nepodaří vypátrat. Média nyní nejčastěji spekulují o dlouhodobě neřešených sousedských sporech.

Romského původu byla jen jedna z obětí

Deník Sme dnes napsal, že ze sedmi obětí střelby byla jen jedna romského původu. Šlo o životního druha jedné z dcer majitelky bytu, kterého vrah v bytě jen postřelil a později zavraždil před domem. V jednopokojovém bytě podle Sme bydlela a zemřela jeho majitelka, její dvě dcery a dva vnuci. Jedna z dcer u matky bydlela, druhá tam byla právě na návštěvě. Střelec náhodně smrtelně zranil ještě ženu na balkoně jejího bytu.

Majitelku bytu a její příbuzné, kteří s ní bydleli, označili sousedé v domě podle Sme za chudé, ale slušné lidi. Problémová byla údajně druhá dcera majitelky bytu, která byla v době činu u matky jen na návštěvě. V minulosti bydlela ve stejném domě, ale v jiném vchodu, a obyvatelé proti ní psali petici, jak tehdy informovala televize Markíza. Žena byla později pro neplatičství vystěhována do ubytovny.