Praha boduje na Expu s protipovodňovou ochranou

Šanghaj - Expo v Šanghaji vidělo od května už 49 milionů lidí a pořadatelé už pomýšlejí na historický návštěvnický rekord. Zatím patří japonské Osace, kterou v roce 1970 navštívilo 64 miliónů hostů. Na letošní výstavě se ale nepředstavují jen celé státy, ale i výrazná města. Praha si vlastní expozici zasloužila skvostnou historií i současnou protipovodňovou péčí. 

Dva miliony návštěvníků prošly v Šanghaji po Karlově mostě a viděly orloj. Tahákem je i české jídlo a pivo, které čepuje samotný Švejk. „Výstava o Praze je moc krásná. Líbí se mi, jak je udělaná. Osvětlení vytváří úžasnou romantickou atmosféru. Určitě se do Prahy přijedu podívat,“ rozplývá se nad pražskou expozicí návštěvnice Jing-C´ Liangová.

Hlavní město stála výstava 15 milionů korun. Stejnou částku dala i soukromá společnost, která výstavu provozuje.

Praha neláká jen na památky a jídlo. Organizátoři českou metropoli vybrali z více než stovky zájemců kvůli propracovanému systému protipovodňových opatření. "Osobně jsem několikrát napsal do novin, že by měli lidé protipovodňové bariéry z Prahy vidět. Čína často s velkou vodou bojuje a naše vláda i jednotlivá města se o tento systém je velmi zajímají,“ říká ředitel výstavy Nejlepší městské projekty Liang-šeng Sun.

Města nemají své vlastní pavilony jako státy. Praha se o halu dělí s dalšími pěti: Paříží, Malmé, Ženevou, Bilbaem a Osakou.

Expozice Prahy v Šanghaji
Expozice Prahy v Šanghaji