Američanka dostala přes 500 sršních žihadel

New York - Přes 500 žihadel sršňů vyjmuli lékaři z těla ženy v americkém městě Attleboro ve státě Massachusetts. Podle agentury AP žena šlápla do sršního hnízda a ze zajetí útočícího hmyzu ji vysvobodily až hasicí přístroje přivolaných záchranářů. Záchranáři z Attleboro se po převozu ženy do nemocnice do místa napadení vrátili, ale sršní hnízdo nenašli. Odborníci předpokládají, že bylo ukryto pod zemí.

Žihadla si ze souboje se sršni odnesli také zasahující hasiči. Napadeni hmyzem ukrytým v oděvu pacientky prý byli dokonce i lékaři v nemocnici, kam pobodanou ženu přivezli. Třiapadesátiletá oběť hmyzího útoku zůstala v nemocnici, o jejím zdravotním stavu lékaři tisk neinformovali.

Navzdory své špatné pověsti nejsou sršni za normálních okolností příliš agresivní a jejich jed je mnohem méně toxický než včelí. Ani několikanásobné bodnutí život zdravého člověka neohrožuje. U citlivých osob nebo alergiků ale může vyvolat anafylaktický šok.

/*json*/{"map":{"lat":41.945989634655,"lng":-71.285090446472,"zoom":15,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/