PlayStation 3 bude přehrávat 3D filmy

Čiba (Japonsko) - Herní konzole PlayStation 3 od japonské společnosti Sony bude fungovat jako přehrávač video disků Blu-ray s trojrozměrnými filmy a hudebním videem. Představitelé firmy dnes uvedli na tokijském veletrhu her Tokyo Game Show s tím, že software bude ke stažení od 21. září. Firma dosud slibovala pozdější datum, popularita trojrozměrného obrazu ji ale přiměla termín posunout.

Každoroční veletrh na tokijském předměstí letos představuje nová herní zařízení a poslední nabídku herního softwaru od výrobců. Veřejnosti se veletrh otevře o víkendu, dnes byl přístupný novinářům a lidem z oboru.

PlayStation 3 již trojrozměrné hry přehrává. Dosud se ve světě prodalo těchto konzol 38 milionů, uvádí Sony Computer Entertainment, herní divize japonského elektronického a zábavního konglomerátu.

Sony dnes také předvedla dálkové ovládání pro PlayStation 3, které reaguje na pohyb podobně jako Wii od Nintenda. Sony pojmenovala svoji novinku Move a pustí ji do prodeje 19. září v USA a o dva dny později v Japonsku. Startovní souprava bude za 5 980 jenů (1 320 Kč), napsala AP.