Jak na medvěda? S cuketou.

Helena – Ženu z Frenchtownu v Montaně v noci v jejím příbytku překvapil nezvyklý návštěvník – medvěd. Žena prokázala neobyčejnou odvahu, když vyhnala šelmu z prahu svého domu obrovskou cuketou. Zeleniny se medvěd tak lekl, že utekl. Žena vyvázla z potyčky bez zranění.

Uprostřed noci zaslechla obyvatelka Frenchtownu zvláštní hluk. Její psi venku štěkali. Když se šla podívat, co se děje, nevěřila vlastním očím. Před domem zápasil s její kolií téměř 90kilový medvěd. Ten si přišel na zahradu pochutnat na jablkách, její tři psi ho ovšem ucítili a začali na něj dorážet.

Žena okamžitě jednala, nejprve začala křičet, aby medvěda zahnala. To ale nefungovalo, spíš tím šelmu ještě více rozlítila a medvěd se začal sápat i po ní. „Kopala do medvěda tak silně, jak mohla a říká, že má pocit, že ho jednou trefila dost solidně pod bradu,“ informoval o zápasu místní šerif. Ovšem ani to nestačilo. Žena tedy chtěla utéct do domu, nepodařilo se jí ale před medvědem zavřít dveře, hlava mu zůstala mezi futry. 

/*json*/{"map":{"lat":47.019354804173,"lng":-114.24802780151,"zoom":14,"mapTypeId":"hybrid"},"markers":[],"polylines":[],"circles":[],"polygons":[],"rectangles":[]}/*json*/

Situace už začínala být kritická. Žena proto bez rozmyslu popadla do ruky, co se jí zrovna zamanulo. Chopila se 36 centimetrů dlouhé cukety a praštila s ní medvěda vší silou do hlavy. Šelma se tak lekla, že utekla a už se k domu nevrátila. Odvážlivkyně tak vyvázla z potyčky s medvědem jen se škrábanci, jeden z jejích psů byl ale zraněn. 

„Je z toho opravdu hodně otřesená, ale vidí v tom i tu humornější stránku,“ řekl k tomu šerif. „Hlavně ale chtěla o tomhle případu informovat, aby si ostatní obyvatelé dávali pozor,“ dodal.