Rybář zachránil krokodýla, ten se stal jeho mazlíčkem

San José - Turisty v Kostarice udivuje rybář, který má neobvyklého domácího mazlíčka – půltunového krokodýla. Jmenují se Čito a Počo a už dvacet let je váže vztah, který boří hranice přírodních zákonů i lidského chápání. Rybář kdysi krokodýlovi zachránil život a plaz se mu odvděčil oddanou věrností. A tím, že svého pána zatím nesežral.

Čito je 52letý kostarický rybář a Počo potenciálně smrtící krokodýl. Když stiskne, kořist drtí tisícikilovou silou. „Když jsem toho ještěra našel, byl vyzáblý, kost a kůže a v oku měl díru po průstřelu,“ řekl majitel krokodýla. Čito ho vzal domů, kde mu jeho bratr vynadal, proto Poča nechal na dvorku a tajně ho krmil.

O zesláblého krokodýla se staral několik měsíců, v noci spali vedle sebe. Když se Počo uzdravil, vzal ho rybář zpátky k jezeru. Krokodýl se ale vrátil, pouto už bylo příliš silné. Dnes si spolu hrají ve vodě i na souši, dávají si hubičky, v žertu zápasí. „To je úžasné, jak někdo dokáže navázat takový vztah se zvířetem,“ podotkla turistka Nidia Aguilarová.

Video Kostarický rybář si ochočil krokodýla
video

Kostarický rybář si ochočil krokodýla

Důvěra mezi člověkem a predátorem rostla pozvolna, až před čtyřmi lety přátelé Čita přesvědčili, aby své kousky ukazoval turistům. Dělá mu to radost, ale krokodýlí láska je prý největší odměnou.