Postižené prasátko statečně ťape po dvou

Peking - Číná má novou celebritu, tentokrát ze zvířecí říše. Prasátko Ču Ťien-čchiang (v překladu Prase s pevnou vůlí) se totiž narodilo jen se dvěma, předníma, nohama a navzdory svým padesáti kilům živé váhy se po nich naučilo bravurně chodit. Jeho majitel Wang Si-chaj z vesnice Liou-čchiao v provincii Che-nan na tom dokládá, že každý živý tvor má právo na život - bez ohledu na své postižení.

Wang upřesňuje, že statečný vepř přišel na svět v lednu společně s osmi dalšími sourozenci. Z vrhu byl jediným s takovým postižením a rolníkova manželka chtěla zvíře ihned utratit. „Odmítl jsem. Každý má právo na život. Řekl jsem si, že by mělo dostat šanci přežít, a kupodivu to vyšlo,“ říká Wang.

Učit prasátko chodit začal Wang už několik dnů po jeho narození tím, že ho držel za ocásek. „Za měsíc už umělo po dvou chodit samo,“ citují Wanga místní média. Jeho dům nyní zaplavili zvědavci, kteří chtějí kuriozitu vidět na vlastní oči. „Z jednoho cirkusu mi za něj dokonce už nabídli spoustu peněz. Ale já ho za žádnou cenu neprodám,“ zdůrazňuje Wang dojatě.