Rodina Sarah Palinové - „Úžasňákovi“ v americké televizi

Washington - Rodina Sarah Palinové útočí na americkou televizi. Dcera bývalé aljašské guvernérky Bristol se dostala až do finále taneční soutěže „Dancing with Stars“. Objevily se přitom diskuse, že jí v tom pomohly hlasy příznivců její matky. Sama Sarah Palinová se ve světle kamer přímo vyžívá. Je komentátorkou stanice Fox a teď se objevila i reality show z jejího života na Aljašce. Palinová v něm chce ukázat nejen nejhezčí místa tohoto amerického státu, prozradí ale také detaily z rodinného života.

Americká taneční soutěž Dancing with Stars, podobná StarDance, kterou teď vysílá Česká televize, vzbuzuje spekulace. Do finále se totiž kromě herečky Jennifer Greyové, známé z filmu Hříšný tanec, dostala i dcera bývalé aljašské guvernérky Sarah Palinové. Ta mezi tanečníky zrovna nevynikala. I přesto dvacetiletá Bristol dál postupovala soutěží na úkor lepších soutěžících.

Objevily se proto diskuse, že dívku drží v soutěži hlasy příznivců její matky. Na internetu se dokonce objevila kampaň, aby lidi hlasovali proti Bristol. Ta také dostala podezřelou obálku s bílým práškem, později se ukázalo, že to byl pudr. Jeden z diváků ve Wisconsinu dokonce po vystoupení Palinové v soutěži rozstřílel televizi. Někdo navíc Bristol i jejímu tanečnímu partnerovi vyhrožoval smrtí. Kvůli tomu museli organizátoři pořadu zavést přísná bezpečnostní opatření. Bristol nakonec ve finále nedokázala porazit Jennifer Greyovou.

Video Reportáž Michala Kubala
video

Reportáž Michala Kubala

Komentátorka a aljašská máma

Rodině Palinových se, jak se zdá, televizní kamera líbí. Svědčí o tom i fakt, že je Sarah komentátorkou televize Fox. Ze svého studia na Aljašce vstupuje do vysílání s fundovanými komentáři. Televizní stanice TLC navíc odvysílala první díl reality show o jejím životě na Aljašce. Sarah Palinová se v něm představuje jako obyčejná žena z Aljašky – rybaří, chodí do hor, ale také řídí chod celé rozvětvené rodiny.    

Ani dcera bývalé aljašské guvernérky Bristol přitom není v šoubyznysu nováčkem. V únoru oznámila, že si zahraje v seriálu televize ABC kamarádku patnáctileté těhotné hrdinky. Sama Bristol přitom zná nesnáze neplánovaného těhotenství náctiletých na vlastní kůži.

Těhotenství své tehdy 17leté dcery musela Palinová vysvětlovat v roce 2008, v době politické kampaně, kdy si ji republikánský prezidentský kandidát John McCain vybral jako kandidátku na viceprezidentku. Rodina se snažila skandál urovnat sňatkem. K tomu ale nakonec nedošlo a otec dítěte se nyní s rodinou Palinových soudí o společnou péči.

Z televize do politiky

Sarah Palinová také minulý týden šokovala, když v rozhovoru pro televizní stanici ABC prohlásila, že zvažuje kandidaturu v prezidentských volbách. Na otázku, zda si myslí, že porazí nynějšího prezidenta Baracka Obamu odpověděla:  „Domnívám se, že ano.“ O své případné kandidatuře také pro The New York Times řekla: "Upřímně o tom přemýšlím a probírám to se svou rodinou, protože rodina v těch úvahách hraje nejdůležitější roli.

Sarah Palinová s rodinou
Zdroj: ČTK
Autor: ČTK