Britská babička zmlátila zloděje kabelkou

Londýn - Hrdinkou britských médií se dnes stala babička, jež pomocí kabelky zahnala na útěk skupinu šesti lupičů, kteří za bílého dne rozbili výlohu klenotnictví a začali krást šperky a hodinky. Lupiče zastavila až sedmdesátiletá důchodkyně. Přispěchala k lupičům a začala je bít kabelkou hlava nehlava.

Scénu zachytil na mobil kolemjdoucí. Záběry vysílaly televize a objevily se i na internetových serverech. Je na nich vidět lupiče, jak za bílého dne rozbili výklad klenotnictví v Northamptonu na severu země. Muži v černém a v maskách pracovali bez vyrušení, zatímco je sledovali nedalecí zvědavci, aniž by zasáhli. 

Babička s kabelkou:

„Nejsem hrdinka a možná to bylo bláznivé, ale někdo přece musel zasáhnout!“          
                          Zdroj: Daily Mail

Video Reportáž Hany Scharffové
video

Reportáž Hany Scharffové

Reportáž Hany Scharffové

Události - 8. 2. 2011

Neohrožená babička zmlátila zloděje

V tom se však objevila „hrdinka s kabelkou“, jak ji nazývá tisk. Starší dáma najednou vyrazila přes ulici a vyzbrojena širokou černou kabelkou, kterou držela oběma rukama, začala lupiče nelítostně mlátit. Tlupa se musela dát na útěk. Zloději byli z babiččina útoku tak v šoku, že při pokusu o útěk popadali ze skútrů.

Krátce poté byli zadrženi ještě tři muži z této tlupy. Jak uvedla místní policie, pobertové nestihli žádný klenot ukrást. „Byli jsme mrtví strachy, zamkli jsme dveře a schovali se pod stůl, hrozně jsme se báli. A když jsme vyhlédli, viděli jsme, jak ta paní běží s napřaženou kabelkou a mlátí je,“ popsala neuvěřitelnou situaci majitelka kadeřnictví sousedícího s klenotnictvím.

O odměně pro důchodkyni se zatím nemluví - klenotnictví jí ale vděčí za to, že všechny šperky z výlohy dostalo zpátky.

Ne vždy ale podobné příběhy uzavírá happyend. 75letý Ir se v listopadu připletl k loupeži v samoobsluze. Tasil svou vycházkovou hůl, v rozrušení ale dostal infarkt a za dva dny zemřel. Tragedií skončil také útok v mnichovském metru před třemi lety. Starý pán žádal dva výrostky, aby přestali kouřit. Ti ho pak zbili do bezvědomí. I na ně ale došlo, díky záznamu kamer skončili za mřížemi.

Babička zasahuje proti lupičům
Babička zasahuje proti lupičům