V troskách Christchurch zněly svatební zvony

Christchurch – Bilance obětí úterního zemětřesení v novozélandském městě Christchurch dosáhla čísla 113. A počet se stále zvyšuje. Pohřešují se ještě víc než dvě stovky lidí. Záchranáři pátrají po těch, kteří mohli přežít. Od středy ale nacházejí jen mrtvé. Celkové škody se odhadují až na 16 miliard dolarů. I uprostřed ponurých zpráv se však objevují světlejší okamžiky. Emmu Howardovou zavalily během zemětřesení trosky budovy Pyne Gould. Z pod sutin zavolala svému snoubenci, který navigoval záchranáře. Ti ji vysvobodili po šesti hodnách. Dnes Emma řekla snoubenci své „ano“.

Emma Howardová, která přežila zemětřesení, se dnes vdala za svého snoubence Christa Greensladea. Ještě v úterý přitom prošli oba životní zkouškou. Emmu zavalily trosky zřícené budovy, kde pracovala. Přežila jen díky štěstí. Kousek od ní se zřítila střecha, která ji jen náhodou minula. Emma z trosek zavolala mobilem o pomoc svému snoubenci. Ten se o svou nastávající manželku postaral. Dovedl na místo záchranáře, kteří Emmu po 6 hodinách z trosek vyprostili. Dnes dvojice završila svůj šťastný příběh svatbou. 

Tu sice plánovali měsíce dopředu, zemětřesení ale ceremonii vážně ohrozilo. Snoubenci tak hovořili o velikém štěstí, že se ve svůj nejšťastnější den sešli se všemi hosty, které na svatbu původně pozvali. 

Jinak ale v Christchurch už v podstatě zemřela veškerá naděje, že by mohli záchranáři objevit někoho živého. „Blížíme se ke konci období, během kterého ještě můžeme chovat naději,“ řekl novozélandský ministr zahraničí Murray McCully. 

I přesto stovky záchranářů pokračují v pátrání po nezvěstných. Pohřešuje se ještě 228 lidí. Více než polovinu obětí má na svědomí zřícení budovy místní televize. V troskách šestipatrového domu je podle agentury Reuters zřejmě ještě kolem 65 těl. Mnoho z nich jsou studenti z Číny, Japonska, Indie nebo Tchaj-wanu, kteří v budově navštěvovali jazykovou školu.

Svatba v Christchurch
Zdroj: ČT24
Autor: ČT24