Koho si Kate Middletonová vlastně bere?

Londýn – Čínská firma uvedla na trh neobvyklý vzpomínkový předmět ku příležitosti plánované královské svatby britského prince Williama a jeho snoubenky Catherine Middletonové. Za deset liber nabízí firma hrníček s vyobrazením páru. Vloudila se ale chybička a místo prince Williama se na hrnku objevil po boku Kate ženichův bratr, princ Harry.

„Pohádkový romantický svazek všech staletí. 29. dubna 2001,“ píše se na zadní straně hrnečku, který nabízí čínská společnost Guandong Enterprises jako suvenýr k dubnové královské svatbě. 

V záplavě všech svatebních připomínkových předmětů, které jsou teď v Británii na trhu, je ale tenhle opravdovou kuriozitou. Kromě nápisu totiž hrnek zdobí i fotografie nastávajícího manželského páru. Vedle Kate Middletonové se ale v ozdobném květinovém rámečku neobjevil princ William, ale jeho bratr Harry. Ozdobným písmem je pod jeho fotkou navíc napsáno jméno Will. 

Hrníček je k dostání za deset liber. Britská média k tomu poznamenávají, že vzhledem k tomu, že čínská firma je registrovaná i v Británii, mohlo by jít o propracovanou parodii. 

Hrníček se tak může zařadit po bok dalších kuriózních suvenýrů, které ku příležitosti královské svatby vznikly. V Británii jsou k dostání královské svatební kondomy, popelníky, trička, vystřihovánky královského páru nebo třeba pamětní mince, na které není dvojice skoro ani k poznání. 

Pamětní mince k dubnové svatbě Williama a Kate
Pamětní mince k dubnové svatbě Williama a Kate
Více fotek
  • Pamětní mince k dubnové svatbě Williama a Kate autor: The Royal Mint, zdroj: ČTK/AP http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2198/219783.jpg
  • Porcelánová sada s Kate Middletonovou a princem Williamem autor: Aynsley China, zdroj: ČTK/AP http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/22/2107/210695.jpg
  • Královská svatba autor: ČT24, zdroj: ČT24 http://img2.ct24.cz/cache/140x78/article/24/2339/233816.jpg